ביטוח חיים וביטוח מבנה למשכנתא


כל אדם שלוקח משכנתא, מחויב בביטוח חיים ובביטוח מבנה כחלק מקבלת הלוואת המשכנתא.

ביטוח במשכנתא הנו חלק בלתי-נפרד מההלוואה המובטחת שכן הוא נועד להבטיח לבנק את החזר כספי ההלוואה במקרה של אסון.

מסיבה זו מכיל ביטוח המשכנתא שני חלקים: ביטוח חיים וביטוח מבנה. בעבר, נהוג היה לבצע את ביטוח המשכנתא דרך הבנק שממנו ניתנה ההלוואה. כיום ניתן לעשות את הביטוח גם באמצעות חברות הביטוח השונות.

ביטוח החיים המחויב בהליך נטילת המשכנתא

ביטוח זה מבטיח את החזר יתרת ההלוואה לבנק ע"י חברת הביטוח, במקרה של מות הלווה. בדומה לפוליסת ביטוח חיים רגילה, גם הפרמיה על ביטוח חיים למשכנתא תלויה בריאותו, הרגלי חייו של המבוטח ובגורמים נוספים. בחלק גדול מהמקרים, הפרמיה המשולמת על הביטוח יורדת בהדרגה בהתאם להחזר ההלוואה ובהתאמה, סכום הביטוח קטן מידי שנה, דהיינו, במקרה מזכה הסכום שחברת הביטוח תשלם יקטן ובכפוף לתנאי החברה והפוליסה.

ביטוח מבנה למשכנתא

מיועד למקרים של פגיעה בנכס, כתוצאה מנזקים שונים, ממזג האוויר ועד פגיעה בתשתיות (בהתאם לכיסויים הנרכשים). ברוב המקרים, ביטוח זה אינו כולל ביטוח תכולה המגן על הרכוש בתוך הבית. הפרמיה המשולמת על ביטוח מבנה למשכנתא היא בדרך-כלל נמוכה, ורצוי לברר מה הכיסויים המוצעים במסגרת הביטוח במקרה של אסון. פגיעה קשה בנכס שנקנה עלולה להוביל להוצאות גדולות. יש לזכור כי ביטוח מבנה למשכנתא יעביר פיצוי לבנק לפני שיעביר אותו למבוטח שכן ביטוח מבנה למשכנתא נועד, אחרי הכל, להגן על החזר ההלוואה.

מתאימים לכם ביטוח משכנתא

זקוקים לביטוח משכנתא? מעוניינים לדעת האם הביטוח שברשותכם הוא המתאים ביותר? צרו עמנו קשר ואנחנו נדאג להתאים עבורכם את ביטוח המשכנתא האידאלי.


‹ ביטוחי משכנתא נוספים

צריכים ביטוח משכנתא? חייגו כעת או השאירו פרטים בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.


שם מלא:

טלפון:

שלח פרטים


עיצוב ניהול ופיתוח אתרים מבית קוואליש